A/S Røra Fabrikker
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Produksjon av saft, syltetøy og juice, samt alt som naturlig hører hertil.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2021 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 344 350 | 271 704 | 253 818 | 263 544 | 252 262 |
| Sum kostnader | 348 166 | 280 961 | 248 698 | 257 844 | 246 685 |
| Driftsresultat | −3 816 | −9 257 | 5 120 | 5 700 | 5 577 |
| Sum finansinntekter | 3 031 | 2 538 | 1 837 | 2 122 | 3 557 |
| Sum finanskostnader | 8 576 | 4 874 | 1 639 | 2 071 | 3 169 |
| Resultat før skattekostnad | −9 360 | −11 593 | 5 319 | 5 751 | 5 965 |
| Årsresultat | −7 301 | −9 050 | 4 139 | 4 459 | 4 620 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 6 426 | 4 367 | 1 825 | 1 603 | 1 360 |
| Sum varige driftsmidler | 123 501 | 81 747 | 61 448 | 44 566 | 46 314 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 94 | 45 | 16 |
| Sum anleggsmidler | 129 927 | 86 114 | 63 367 | 46 214 | 47 690 |
| Sum omløpsmidler | 168 693 | 143 022 | 152 026 | 122 562 | 127 502 |
| Sum eiendeler | 298 620 | 229 136 | 215 392 | 168 776 | 175 192 |
| Sum egenkapital | 117 683 | 124 984 | 134 034 | 134 926 | 135 908 |
| Sum langsiktig gjeld | 423 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 180 515 | 87 165 | 81 358 | 20 812 | 13 500 |
| Sum gjeld | 180 937 | 104 152 | 81 358 | 3 385 | 39 284 |
| Sum egenkapital og gjeld | 298 620 | 229 136 | 215 392 | 168 776 | 175 192 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | −28 758 | −1 992 | −15 311 | −4 063 | 9 647 |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | −47 826 | −24 397 | −22 724 | −5 704 | −4 307 |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | 76 307 | 26 388 | 38 035 | 9 766 | −5 341 |
| Netto endring i likvider | −277 | −1 | 0 | −1 | 0 |
| Likvider ved periodens slutt | −277 | 0 | 0 | 1 | 2 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −1,1 % | −3,4 % | 2 % | 2,2 % | 2,2 % |
| Resultatmargin | −2,1 % | −3,3 % | 1,6 % | 1,7 % | 1,8 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,93 | 1,64 | 1,87 | 5,89 | 9,44 |
| Gjeldsgrad | 1,54 | 0,83 | 0,61 | 0,03 | 0,29 |
| Egenkapitalrentabilitet | −6,2 % | −7,2 % | 3,1 % | 3,3 % | 3,4 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 26,7 % | 7 % | −3,7 % | 4,5 % | – |
| Arbeidskapital | −11,8 mill kr | 55,9 mill kr | 70,7 mill kr | 101,8 mill kr | 114 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Produksjon av juice av frukt og grønnsaker · INDERØY | 75 ans. |
Selger du til selskaper som A/S Røra Fabrikker?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.