A O BAKKE SAG & HØVLERI AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 12 938 066 NOK |
| 2012 | 15 849 706 NOK |
| 2013 | 16 398 730 NOK |
| 2014 | Ikke tilgjengelig |
| 2015 | Ikke tilgjengelig |
| 2016 | 32 022 202 NOK |
| 2017 | 30 690 530 NOK |
| 2018 | 28 562 267 NOK |
| 2019 | 30 963 743 NOK |
| 2020 | 33 805 366 NOK |
| 2021 | 36 246 516 NOK |
| 2022 | 35 075 458 NOK |
| 2023 | 25 163 782 NOK |
| 2024 | 24 537 304 NOK |
| 2025 | 32 073 385 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller4
Formål
Sagbruksverksemd, sal av trelast og byggevarer og alt som har naturleg tilknyting til dette.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 32 073 | 24 537 | 25 164 | 35 075 | 36 247 | 33 805 | 30 964 | 28 562 | 30 691 | 32 022 | 16 399 | 15 850 | 12 938 |
| Sum kostnader | 28 920 | 25 459 | 22 687 | 31 830 | 32 197 | 30 401 | 28 713 | 28 315 | 30 478 | 27 656 | 16 300 | 15 500 | 13 055 |
| Driftsresultat | 3 153 | −921 | 2 477 | 3 245 | 4 049 | 3 404 | 2 250 | 247 | 212 | 4 366 | 99 | 350 | −117 |
| Sum finansinntekter | 238 | 376 | 185 | 26 | 27 | 25 | 26 | 26 | 28 | 31 | 21 | 17 | – |
| Sum finanskostnader | 41 | 30 | 27 | 79 | 27 | 41 | 168 | 44 | 31 | 42 | 37 | 39 | – |
| Netto finans | 197 | 346 | 158 | −53 | 0 | −16 | −142 | −18 | −3 | −11 | −15 | −22 | −21 |
| Resultat før skattekostnad | 3 351 | −576 | 2 635 | 3 192 | 4 050 | 3 388 | 2 109 | 229 | 210 | 4 355 | 83 | 328 | −137 |
| Årsresultat | 2 747 | −576 | 2 155 | 2 512 | 3 128 | 2 623 | 1 734 | 11 | 153 | 3 200 | 79 | 230 | −183 |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 747 | −576 | 2 155 | 2 512 | 3 128 | 2 623 | 1 734 | 11 | 153 | 3 200 | 79 | 230 | −183 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 1 315 | 1 121 | 930 | 1 069 | 907 | 916 | 1 176 | 1 372 | 1 286 | 1 337 | 643 | 357 | – |
| Sum finansielle anleggsmidler | 96 | 119 | 27 | 27 | 32 | 32 | 32 | 32 | 27 | 27 | 27 | 5 | – |
| Sum anleggsmidler | 1 411 | 1 239 | 957 | 1 096 | 940 | 949 | 1 209 | 1 405 | 1 314 | 1 365 | 671 | 362 | 361 |
| Sum fordringer | 5 387 | 5 513 | 7 107 | 10 766 | 11 988 | 13 782 | 13 334 | 9 098 | 10 254 | 7 148 | 2 274 | 1 342 | – |
| Sum omløpsmidler | 21 358 | 18 035 | 21 687 | 20 421 | 22 510 | 17 122 | 15 641 | 12 363 | 12 344 | 9 742 | 3 922 | 3 214 | 3 237 |
| Sum eiendeler | 22 769 | 19 274 | 22 644 | 21 517 | 23 450 | 18 070 | 16 850 | 13 768 | 13 658 | 11 107 | 4 593 | 3 576 | 3 598 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 16 884 | 15 137 | 16 713 | 15 558 | 13 200 | 10 072 | 7 450 | 5 716 | 5 705 | 5 552 | 289 | 210 | −21 |
| Sum egenkapital | 16 984 | 15 237 | 16 813 | 15 658 | 13 300 | 10 172 | 7 550 | 5 816 | 5 805 | 5 652 | 389 | 310 | 79 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 1 874 | 1 846 | 1 712 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 874 | 1 846 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 5 785 | 4 037 | 5 831 | 5 858 | 10 150 | 7 898 | 9 300 | 7 952 | 7 853 | 5 455 | 2 330 | 1 421 | 1 806 |
| Sum gjeld | 5 785 | 4 037 | 5 831 | 5 858 | 10 150 | 7 898 | 9 300 | 7 952 | 7 853 | 5 455 | 4 204 | 3 266 | 3 518 |
| Sum egenkapital og gjeld | 22 769 | 19 274 | 22 644 | 21 517 | 23 450 | 18 070 | 16 850 | 13 768 | 13 658 | 11 107 | 4 593 | 3 576 | 3 598 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 9,8 % | −3,8 % | 9,8 % | 9,3 % | 11,2 % | 10,1 % | 7,3 % | 0,9 % | 0,7 % | 13,6 % | 0,6 % | 2,2 % | −0,9 % |
| Resultatmargin | 8,6 % | −2,4 % | 8,6 % | 7,2 % | 8,6 % | 7,8 % | 5,6 % | 0 % | 0,5 % | 10 % | 0,5 % | 1,5 % | −1,4 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 3,69 | 4,47 | 3,72 | 3,49 | 2,22 | 2,17 | 1,68 | 1,55 | 1,57 | 1,79 | 1,68 | 2,26 | 1,79 |
| Gjeldsgrad | 0,34 | 0,27 | 0,35 | 0,37 | 0,76 | 0,78 | 1,23 | 1,37 | 1,35 | 0,97 | 10,81 | 10,55 | 44,27 |
| Egenkapitalrentabilitet | 16,2 % | −3,8 % | 12,8 % | 16 % | 23,5 % | 25,8 % | 23 % | 0,2 % | 2,6 % | 56,6 % | 20,4 % | 74,3 % | −230 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 30,7 % | −2,5 % | −28,3 % | −3,2 % | 7,2 % | 9,2 % | 8,4 % | −6,9 % | −4,2 % | – | 3,5 % | 22,5 % | – |
| Arbeidskapital | 15,6 mill kr | 14 mill kr | 15,9 mill kr | 14,6 mill kr | 12,4 mill kr | 9,2 mill kr | 6,3 mill kr | 4,4 mill kr | 4,5 mill kr | 4,3 mill kr | 1,6 mill kr | 1,8 mill kr | 1,4 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller4
Underenheter (1)
Saging og høvling av tre · NORDFJORDEID | 9 ans. |
Selger du til selskaper som A O BAKKE SAG & HØVLERI AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.