A HAMSTAD AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Produksjon og salg av bakerivarer, samt hva dermed naturlig hører til, og erverv av interesser i andre foretak.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 3 944 | 3 768 | 3 768 | 3 480 | 3 421 | 3 410 | 3 304 | 2 942 | 2 940 | 2 700 | 2 700 | 2 702 | 2 712 | 2 713 |
| Sum kostnader | 4 094 | 4 107 | 3 889 | 3 663 | 3 710 | 3 443 | 3 225 | 3 131 | 3 014 | 2 843 | 2 755 | 2 716 | 2 755 | 2 734 |
| Driftsresultat | −150 | −339 | −121 | −183 | −289 | −33 | 79 | −189 | −74 | −143 | −55 | −14 | −43 | −20 |
| Sum finansinntekter | 1 932 | 898 | 1 437 | 2 036 | 728 | 771 | 1 133 | 1 072 | 686 | 741 | 603 | 505 | 4 541 | 638 |
| Sum finanskostnader | 16 | 16 | 45 | 30 | 26 | 23 | 30 | 32 | 37 | 22 | 32 | 50 | −4 427 | 786 |
| Netto finans | 1 916 | 883 | 1 393 | 2 006 | 703 | 748 | 1 103 | 1 040 | 649 | 720 | 571 | 454 | 8 968 | −149 |
| Resultat før skattekostnad | 1 766 | 544 | 1 271 | 1 824 | 414 | 715 | 1 182 | 851 | 575 | 577 | 517 | 441 | 8 925 | −169 |
| Årsresultat | 1 757 | 534 | 1 218 | 1 861 | 401 | 712 | 1 152 | 855 | 504 | 592 | 505 | 425 | 8 589 | −254 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 757 | 534 | 1 218 | 1 861 | 401 | 712 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | 1 757 | 534 | 1 218 | 1 861 | 401 | 712 | 1 152 | 855 | 504 | 592 | 505 | 425 | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 757 | 534 | 1 218 | 1 861 | 401 | 712 | 1 152 | 855 | 504 | 592 | 505 | 425 | 8 589 | −254 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 9 | 18 | 27 | 80 | 43 | 56 | 43 | 33 | 29 | 100 | 85 | 97 | 113 | 449 |
| Sum varige driftsmidler | – | – | – | – | 13 | 99 | 206 | 314 | 337 | – | – | – | – | 7 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 11 448 | 11 437 | 11 426 | 11 435 | 12 028 | 12 006 | 11 920 | 11 888 | 11 825 | 11 770 | 11 708 | 11 608 | 11 503 | 3 997 |
| Sum anleggsmidler | 11 457 | 11 454 | 11 453 | 11 515 | 12 084 | 12 161 | 12 169 | 12 235 | 12 192 | 11 870 | 11 793 | 11 705 | 11 616 | 4 452 |
| Sum fordringer | 2 596 | 1 230 | 1 426 | 2 186 | 820 | 776 | 1 093 | 1 108 | 640 | 751 | 534 | 453 | 4 484 | 543 |
| Sum omløpsmidler | 3 642 | 2 310 | 2 994 | 3 133 | 1 506 | 2 433 | 2 337 | 1 963 | 1 637 | 1 587 | 1 547 | 1 458 | 5 037 | 1 211 |
| Sum eiendeler | 15 099 | 13 764 | 14 447 | 14 649 | 13 589 | 14 594 | 14 507 | 14 198 | 13 828 | 13 458 | 13 340 | 13 163 | 16 652 | 5 664 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 282 | 2 282 | 2 282 | 2 282 | 2 282 | 2 461 | 3 711 | 4 705 | 6 160 | 6 635 | 7 035 | 7 035 | 8 035 | 5 142 |
| Sum opptjent egenkapital | 10 211 | 9 453 | 9 719 | 9 501 | 8 639 | 8 760 | 8 048 | 7 401 | 5 639 | 5 161 | 4 580 | 4 075 | 3 650 | −4 938 |
| Sum egenkapital | 12 493 | 11 735 | 12 001 | 11 783 | 10 921 | 11 221 | 11 759 | 12 106 | 11 799 | 11 797 | 11 616 | 11 111 | 11 685 | 204 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 804 | 438 | 772 | 1 247 | 1 240 | 1 287 | 1 333 | 1 380 | 1 427 | 1 108 | 1 086 | 1 054 | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | 804 | 438 | 772 | 1 247 | 1 240 | 1 287 | 1 333 | 1 380 | 1 427 | 1 108 | 1 086 | 1 054 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 803 | 1 591 | 1 674 | 1 619 | 1 428 | 2 087 | 1 415 | 712 | 602 | 553 | 638 | 998 | 4 967 | 5 460 |
| Sum gjeld | 2 607 | 2 029 | 2 446 | 2 866 | 2 668 | 3 374 | 2 748 | 2 092 | 2 030 | 1 661 | 1 724 | 2 052 | 4 967 | 5 460 |
| Sum egenkapital og gjeld | 15 099 | 13 764 | 14 447 | 14 649 | 13 589 | 14 594 | 14 507 | 14 198 | 13 828 | 13 458 | 13 340 | 13 163 | 16 652 | 5 664 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −3,8 % | −9 % | −3,2 % | −5,3 % | −8,4 % | −1 % | 2,4 % | −6,4 % | −2,5 % | −5,3 % | −2 % | −0,5 % | −1,6 % | −0,8 % |
| Resultatmargin | 44,6 % | 14,2 % | 32,3 % | 53,5 % | 11,7 % | 20,9 % | 34,9 % | 29 % | 17,2 % | 21,9 % | 18,7 % | 15,7 % | 316,7 % | −9,4 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,02 | 1,45 | 1,79 | 1,94 | 1,05 | 1,17 | 1,65 | 2,76 | 2,72 | 2,87 | 2,42 | 1,46 | 1,01 | 0,22 |
| Gjeldsgrad | 0,21 | 0,17 | 0,2 | 0,24 | 0,24 | 0,3 | 0,23 | 0,17 | 0,17 | 0,14 | 0,15 | 0,18 | 0,43 | 26,83 |
| Egenkapitalrentabilitet | 14,1 % | 4,6 % | 10,2 % | 15,8 % | 3,7 % | 6,3 % | 9,8 % | 7,1 % | 4,3 % | 5 % | 4,4 % | 3,8 % | 73,5 % | −124,8 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 4,7 % | 0 % | 8,3 % | 1,7 % | 0,3 % | 3,2 % | 12,3 % | 0,1 % | 8,9 % | 0 % | −0,1 % | −0,4 % | −0 % | – |
| Arbeidskapital | 1,8 mill kr | 718 859 kr | 1,3 mill kr | 1,5 mill kr | 78 048 kr | 345 799 kr | 922 646 kr | 1,3 mill kr | 1 mill kr | 1 mill kr | 908 725 kr | 460 515 kr | 69 677 kr | −4,2 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Detaljhandel med bakervarer, konditorvarer og sukkervarer · NAMSOS | 6 ans. |
Selger du til selskaper som A HAMSTAD AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.