2 SNØMENN AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Fremstilling/salg av tjenester til kuldebransjen.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 18 186 | 13 483 | 12 147 | 14 457 | 17 087 | 17 638 | 12 715 | 12 313 | 10 894 | 8 780 | 12 177 | 7 263 | 6 460 | 8 791 | 7 181 |
| Sum kostnader | 11 933 | 8 313 | 7 719 | 9 485 | 12 258 | 13 370 | 7 506 | 8 348 | 7 398 | 6 426 | 8 308 | 5 286 | 4 866 | 6 350 | 5 521 |
| Driftsresultat | 6 253 | 5 170 | 4 427 | 4 972 | 4 829 | 4 268 | 5 209 | 3 965 | 3 497 | 2 354 | 3 869 | 1 977 | 1 594 | 2 442 | 1 661 |
| Sum finansinntekter | 246 | 227 | 156 | 68 | 47 | 49 | 60 | 37 | 16 | 29 | 57 | 68 | 53 | 59 | – |
| Sum finanskostnader | 5 | – | 2 | 3 | 1 | 3 | 2 | 3 | 3 | 3 | 14 | 2 | 3 | 3 | – |
| Netto finans | 242 | 227 | 154 | 66 | 46 | 46 | 58 | 34 | 13 | 26 | 43 | 65 | 49 | 55 | 62 |
| Resultat før skattekostnad | 6 495 | 5 396 | 4 581 | 5 037 | 4 875 | 4 314 | 5 267 | 4 000 | 3 510 | 2 380 | 3 912 | 2 042 | 1 643 | 2 497 | 1 723 |
| Årsresultat | 5 045 | 4 188 | 3 572 | 3 934 | 3 813 | 3 352 | 4 113 | 3 075 | 2 644 | 1 773 | 2 855 | 1 488 | 1 178 | 1 803 | 1 238 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 5 045 | 4 188 | 3 572 | 3 934 | 3 813 | 3 352 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | 5 045 | 4 188 | 3 572 | 3 934 | 3 813 | 3 352 | 4 113 | 3 075 | 2 644 | 1 773 | 2 855 | 1 488 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 5 045 | 4 188 | 3 572 | 3 934 | 3 813 | 3 352 | 4 113 | 3 075 | 2 644 | 1 773 | 2 855 | 1 488 | 1 178 | 1 803 | 1 238 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 760 | 855 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | – | – | – | – | – | – | 37 | 126 | 215 | 352 | 498 | 162 | 220 | 283 | 73 |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | – | 650 | 650 | 650 | 420 | 420 | 420 | 300 | – | – | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 760 | 855 | 650 | 650 | 650 | 420 | 457 | 546 | 515 | 352 | 498 | 162 | 220 | 283 | 73 |
| Sum fordringer | 1 937 | 1 676 | 1 944 | 3 033 | 1 814 | 1 455 | 1 488 | 863 | 2 536 | 2 892 | 847 | 1 257 | 1 514 | 1 352 | 694 |
| Sum omløpsmidler | 8 158 | 7 483 | 7 666 | 8 142 | 6 470 | 10 179 | 9 523 | 7 224 | 6 978 | 7 103 | 7 315 | 5 993 | 4 409 | 4 749 | 3 422 |
| Sum eiendeler | 8 918 | 8 338 | 8 316 | 8 792 | 7 120 | 10 599 | 9 980 | 7 770 | 7 493 | 7 455 | 7 813 | 6 154 | 4 629 | 5 032 | 3 495 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 5 642 | 5 597 | 5 409 | 4 836 | 3 902 | 4 589 | 4 237 | 3 124 | 2 699 | 2 055 | 3 183 | 2 828 | 3 140 | 1 961 | 1 659 |
| Sum egenkapital | 5 742 | 5 697 | 5 509 | 4 936 | 4 002 | 4 689 | 4 337 | 3 224 | 2 799 | 2 155 | 3 283 | 2 928 | 3 240 | 2 061 | 1 759 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 2 | 7 | 7 | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 7 | 7 | 0 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 175 | 2 641 | 2 807 | 3 855 | 3 118 | 5 911 | 5 643 | 4 546 | 4 694 | 5 300 | 4 529 | 3 219 | 1 382 | 2 971 | 1 736 |
| Sum gjeld | 3 175 | 2 641 | 2 807 | 3 855 | 3 118 | 5 911 | 5 643 | 4 546 | 4 694 | 5 300 | 4 530 | 3 226 | 1 389 | 2 971 | 1 736 |
| Sum egenkapital og gjeld | 8 918 | 8 338 | 8 316 | 8 792 | 7 120 | 10 599 | 9 980 | 7 770 | 7 493 | 7 455 | 7 813 | 6 154 | 4 629 | 5 032 | 3 495 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 34,4 % | 38,3 % | 36,4 % | 34,4 % | 28,3 % | 24,2 % | 41 % | 32,2 % | 32,1 % | 26,8 % | 31,8 % | 27,2 % | 24,7 % | 27,8 % | 23,1 % |
| Resultatmargin | 27,7 % | 31,1 % | 29,4 % | 27,2 % | 22,3 % | 19 % | 32,4 % | 25 % | 24,3 % | 20,2 % | 23,4 % | 20,5 % | 18,2 % | 20,5 % | 17,2 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,57 | 2,83 | 2,73 | 2,11 | 2,08 | 1,72 | 1,69 | 1,59 | 1,49 | 1,34 | 1,62 | 1,86 | 3,19 | 1,6 | 1,97 |
| Gjeldsgrad | 0,55 | 0,46 | 0,51 | 0,78 | 0,78 | 1,26 | 1,3 | 1,41 | 1,68 | 2,46 | 1,38 | 1,1 | 0,43 | 1,44 | 0,99 |
| Egenkapitalrentabilitet | 87,9 % | 73,5 % | 64,9 % | 79,7 % | 95,3 % | 71,5 % | 94,8 % | 95,4 % | 94,5 % | 82,3 % | 87 % | 50,8 % | 36,4 % | 87,5 % | 70,4 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 34,9 % | 11 % | −16 % | −15,4 % | −3,1 % | 38,7 % | 3,3 % | 13 % | 24,1 % | −27,9 % | 67,6 % | 12,4 % | −26,5 % | 22,4 % | – |
| Arbeidskapital | 5 mill kr | 4,8 mill kr | 4,9 mill kr | 4,3 mill kr | 3,4 mill kr | 4,3 mill kr | 3,9 mill kr | 2,7 mill kr | 2,3 mill kr | 1,8 mill kr | 2,8 mill kr | 2,8 mill kr | 3 mill kr | 1,8 mill kr | 1,7 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Kuldeanlegg-, varmepumpearbeid og installasjon av peiser · KOLBOTN |
Selger du til selskaper som 2 SNØMENN AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.